چنگال تصویر شهردار برنامه شهرداری بیمارستان

چنگال: تصویر شهردار برنامه شهرداری بیمارستان برنامه ریزی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار گوناگون کندترین حیوانات روی زمین

کند بودن در دنیای حیوانات می‌تواند خطرناک باشد. علی رغم حیوانات سریع، حیوانات کند نمی‌توانند از سرعت خود جهت فرار از شکارچیان استفاده کنند.

کندترین حیوانات روی زمین

کندترین حیوانات روی زمین

عبارات مهم : حلزون

کند بودن در دنیای حیوانات می تواند خطرناک باشد. علی رغم حیوانات سریع، حیوانات کند نمی توانند از سرعت خود جهت فرار از شکارچیان استفاده کنند.

به گزارش برترین ها، کند بودن در دنیای حیوانات می تواند خطرناک باشد. علی رغم حیوانات سریع، حیوانات کند نمی توانند از سرعت خود جهت فرار از شکارچیان استفاده کنند. آن ها باید از استتار، بوهای تلخ یا پوشش محافظ به عنوان مکانیزم دفاعی استفاده کنند. با وجود خطرات، حرکت آهسته و داشتن رویکرد آرام به زندگی هر لحظه هم بد نیست. حیوانات کند قیمت متابولیسم استراحت کمتری دارند و زیاد عمر می کنند. با کندترین حیوانات زمین در این مطلب آشنا می شوید:

۱ – تنبل ها
وقتی صحبت از کند بودن می شود، هر لحظه باید از تنبل ها شروع کنیم. تنبل ها پستاندارانی هستند که زیاد حرکت نمی کنند و اگر هم کنند بسیار آهسته حرکت می کنند. آن ها به علت کم تحرکی، توده عضلانی کمی دارند. آن ها تنها ۲۰ درصد از توده عضلانی حیوانات معمولی را دارند. دست ها و پاهای آن ها پنجه های منحنی دارد که به آن ها امکان می دهد معمولا به صورت وارونه از درختان آویزان شوند. آن ها زیاد عمر خود را در حال خوردن و خوابیدن به صورت آویزان از درختان هستند. تنبل های ماده معمولا در همین حالت فرزند دار می شوند. فقدان حرکت در تنبل ها به عنوان یک مکانیزم دفاعی علیه شکارچیان استفاده می شود. آن ها خودشان را در زیستگاه گرمسیریشان استتار می کنند تا شناسایی نشوند. از آن جا که تنبل ها زیاد حرکت نمی کنند، بعضی حشرات روی آن ها زندگی می کنند یا حتی جلبک روی موهایشان رشد می کنند.

۲ – لاکپشت غول پیکر
وقتی در مورد کند بودن حرف می زنیم، اغلب یاد داستان کودکانه خرگوش و لاکپشت میفتیم که حرکت آهسته و پیوسته لاکپشت موجب پیروزی او شد. لاکپشت های غول پیکر با سرعت کمتر از ۰.۸ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند. اگرچه آن ها بسیار آهسته حرکت می کنند، ولی نسبت به سایر حیوانات عمر طولانی تری دارند. آن ها اغلب بیش از ۱۰۰ سال عمر می کنند، حتی سن بعضی از آن ها به بیش از ۲۰۰ سال می رسد. لاکپشت غول پیکر معمولا از ابعاد بزرگ و لاک محکم خود جهت حفاظت در برابر شکارچیان استفاده می کند. هنگامی که یک لاکپشت به سنین بزرگسالی می رسد هیچ شکارچی طبیعی در حیات وحش ندارد. بزرگترین ترساندن جهت این حیوانات از بین رفتن زیستگاه و مسابقه بر سر غذاست.

کندترین حیوانات روی زمین

۳ – ستاره دریایی
ستاره دریایی یک بی مهره ستاره شکل است که معمولا یک دایره مرکزی و پنج بازو دارد. بعضی گونه ها بازوهای بیشتری دارند، ولی مرسوم ترین آن ها پنج بازو هست. زیاد ستاره های دریایی اصلا سریع حرکت نمی کنند و تنها چند سانتی متر در دقیقه حرکت می کنند. ستاره های دریایی از برون استخوان بندی سخت خود به عنوان مکانیزم دفاعی جهت حفاظت در برابر شکارچیانی مثل مارها، خرچنگ ها و حتی سایر ستاره های دریایی استفاده می کنند. اگر یک ستاره دریایی بازوی خود را از دست بدهد دوباره آن را بازسازی می کند. آن ها هم به صورت جنسی و هم غیرجنسی تکثیر می شوند.

کند بودن در دنیای حیوانات می‌تواند خطرناک باشد. علی رغم حیوانات سریع، حیوانات کند نمی‌توانند از سرعت خود جهت فرار از شکارچیان استفاده کنند.

۴ – حلزون باغی
حلزون باغی نوعی حلزون خاکی هست. حلزون های بالغ صدف سخت مارپیچی دارند. حلزون ها بسیار آهسته و حدود ۱.۳ سانتیمتر در ثانیه حرکت می کنند. آن ها معمولا مخاطی ترشح می کنند که به آن ها کمک می کند به نحوه جالبی حرکت کنند. آن ها می توانند وارونه حرکت کنند و مخاطشان کمک می کند به سطوح بچسبند و و در برابر کشیده شدن مقاومت کنند. علاوه بر پوسته سخت، حلزون ها از مخاطشان جهت حفاظت در برابر شکارچیان استفاده می کنند، چون بوی نامطبوع و مزه بدی دارد. علاوه بر این مکانیسم های دفاعی، گاهی حلزون ها خودشان را به مردن می زنند. شکارچیان آن ها مشمول بر پستانداران کوچک، پرندگان، قورباغه ها و لاکپشت ها می شوند. بعضی حلزون ها را آفت در نظر می گیرند، چون محصولات کشاورزی و باغ ها را می خورند. بعضی هم آن ها را غذاهای خوشمزه می دانند.

۵ -حلزون
این نوع حلزون صدف ندارد و در آب یا خشکی زندگی می کند. آن ها هم مثل حلزون های باغی تنها ۱.۳ سانتیمتر بر ثانیه سرعت دارند. زیاد آن ها دوست دارند برگ و مواد ارگانیک مشابه را بخورند، ولی سایر حلزون های صدف دار و بی صدف را هم شکار می کنند. معمولا شاخک هایی روی سرشان دارند که در انتهای آن ها نقاط چشمی واقع شده است است که نور را حس می کند. حلزون ها یک مخاط لزج ترشح می کنند که بدنشان را می پوشاند و به آن ها کمک می کند حرکت کنند و به سطوح بچسبند. این مخاط لغزنده است و باعث می شود شکارچیان نتوانند حلزون ها را بگیرند. هم چنین مزه بدی دارد. آن ها با مصرف قارچ ها و گیاه های نقش مهمی در تناوب مواد مغذی به عنوان تجزیه کننده بازی می کنند.

کندترین حیوانات روی زمین

واژه های کلیدی: حلزون | ستاره | لاکپشت | دریایی | استفاده | حیوانات | اخبار گوناگون

کندترین حیوانات روی زمین

کندترین حیوانات روی زمین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs